Trzebiel zyska nową salę widowiskową: rozpoczęcie remontu już wkrótce!
Od 1 lipca 2026 roku sala widowiskowa w Trzebielu zostanie zamknięta dla publiczności. Decyzja ta podyktowana jest planowanym remontem, który zakończy się na początku 2027 roku, umożliwiając mieszkańcom korzystanie z nowoczesnej i odnowionej przestrzeni.
Podpisanie umowy na renowację
20 maja 2026 roku znaczący krok ku odnowie budynku został wykonany. Wójt Gminy Trzebiel, Tomasz Sokołowski, zawarł umowę z firmą Pro-Q Piotr Handzlik. Celem jest modernizacja, która obejmie usunięcie problemów takich jak przeciekający sufit, niewystarczające oświetlenie, zużyta podłoga oraz przestarzałe wyposażenie kuchni.
Planowane prace renowacyjne
Zakres remontu jest szeroki i obejmuje nie tylko odświeżenie sal, kuchni i toalet, ale także zewnętrzne elementy budynku. Elewacja zostanie odnowiona, a płot otaczający budynek urzędu Gminy zostanie zastąpiony nowym. Informacje o postępach prac będą regularnie udostępniane, aby społeczność była na bieżąco z procesem modernizacji.
Źródło: facebook.com/gminatrzebiel

Witamy na świecie! Gmina Żary przyjęła nowych mieszkańców z radością
Muzyczna podróż z sercem – koncert Zespołu Wokalnego Na Łużycach
Złamany konar w Golinie: zagrożenie dla mieszkańców
Nowe parkingi i reorganizacja ruchu na ul. Podchorążych
Bieszkowskie dzieci mistrzami znajomości znaków drogowych!
Nowa świetlica w Górzynie: modernizacja dla mieszkańców